Biuro księgowe a kilka etatów – rozliczanie podatków Kraków

Niezbyt dobra sytuacja gospodarcza w Polsce zmusza wielu pośród nas do podejmowania dodatkowej pracy zarobkowej. Jak jednak przypomina zapytane przez nas biuro księgowe Kraków, jeśli dochód czerpany z dodatkowej pracy zarobkowej przekracza 3091 zł musimy rozliczyć się z fiskusem. W przypadku uzyskiwaniu dochodów z kilku różnych źródeł nie jest raczej możliwe rozliczenie się przy pomocy jednego formularza. Takich formularzy w zależności od sytuacji należałoby wypełnić co najmniej kilka. Wtedy najlepiej o pomoc udać się do biura rachunkowego. Zwykły płatnik nie ma zbyt dużej wiedzy na temat podatków i finansów. Eksperci z biura rachunkowego taką wiedzą dysponują. Co więcej wiedzą oni doskonale w jaki sposób rozliczyć się z fiskusem by zyskać jak najwięcej na ulgach podatkowych i różnego rodzaju rozliczeniach.

Biuro księgowe w Krakowie pomoże przy wypełnieniu kilku formularzy podatkowych

Dodatkowa praca wykonywana przez płatników odnosi się najczęściej do prowadzenia działalności gospodarczej. W takim przypadku najlepiej zastosować formularz PIT-36. Zupełnie inny formularz należy jednak zastosować gdy działalność gospodarcza rozliczana jest na przykład przy pomocy podatku liniowego. W takim przypadku powinien zastosować formularz podatkowy PIT-36L. Samodzielne rozliczenie rocznej deklaracji podatkowej przy kliku pracach bywa trudne. Zwłaszcza jeśli dodatkową pracę nie można przyporządkować do żadnego wskazanego przez ustawodawcę źródła. Biuro księgowe Kraków powinno rozwiać wszelkie wątpliwości pod tym względem. Najpewniej biuro rachunkowe posłuży się do rozliczenia płatnika formularzem PIT-36. O wiele prościej mają Ci płatnicy, którzy dodatkowe źródło dochodu uzyskują przy pomocy umowy o dzieło bądź umowy o dzieło. Nasz ekspert od spraw podatkowych twierdzi, że w takiej sytuacji można rozliczyć się na jednym formularzu w postaci PIT-37. Oddzielne formularze do odliczenia na przykład dochodu uzyskiwanego w postaci gry na giełdzie wynikają z odmiennego opodatkowania.

Biuro Księgowe Kraków

Polecamy jednak korzystać z pomocy biur rachunkowych. Płatnik może nawet nie zdawać sobie sprawy z możliwości skorzystania z preferencyjnej formy opodatkowania. W ten sposób mógłby zapłacić zdecydowanie mniejsze podatki. W biurze rachunkowym mógłby również uzyskać wskazówki co do sporządzania rozliczeń w przyszłości. Wszystko po to by stracić na podatkach jak najmniej. Dla przykładu jeśli dodatkowym źródłem dochodu jest działalność gospodarcza można uzyskać ulgę za nabycie na przykład nowych technologii. Nawet najlepsze programy do prowadzenia samodzielnej księgowości nie poradzą sobie z jak najkorzystniejszym odliczeniem ulg i wybraniem preferencyjnych form opodatkowania. Ekspert ofe4rujący swe usługi poprzez biuro księgowe Kraków na nasze finanse spojrzy całościowo. Będzie doskonale wiedział w jaki sposób rozliczyć się jak najkorzystniej z fiskusem. Polecamy zwłaszcza te biura, w których zatrudnieni są księgowi z certyfikatem nadanym przez Ministra Finansów.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>